piątek, 2 maja 2014

PRZEBITKI #1 (KWIECIEŃ)


Przebitki to nowy cykl na naszym blogu. Na początku każdego miesiąca będziemy dzielili się z Wami naszą listą rzeczy, które nam się spodobały bądź zainteresowały w poprzednim miesiącu. W dzisiejszym poście nasze przebitki z kwietnia.


1. Muzyczne brzmienia - czyli nasze ulubione kawałki w kwietniu:

2. Serial "Sherlock"

Co prawda serial miał premierę w 2010 roku, ale za to teraz mogliśmy obejrzeć wszystkie trzy serie w polskiej telewizji bez dwuletnich przerw. Serial o losach słynnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego kompana doktora Watsona to uwspółcześniona wersja ich przygód. Świetny wybór aktorów (Benedict Cumberbatch oraz Martin Freeman) oraz to, że akcja serialu dzieje się w obecnych czasach, sprawia że serial ogląda się z wielkim zaciekawieniem.


Niebanalne torby fotograficzne, w stylu vintage. Idealne dla osób, dla których klasyczne torby fotograficzne są zbyt toporne i po prostu brzydkie - naszym zdaniem absolutnie piękne!

4. Filmy autorstwa Wesa Andersona:
  • "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" 
  • "The Grand Budapest Hotel”
Oba filmy zachwyciły nas pięknymi zdjęciami (symetria kadrów oraz nasycenie barw), ironicznym poczuciem humoru, nastrojową muzyką oraz ciekawą fabułą. Każdy z filmów Andersona jest na swój sposób magiczny i charakteryzuje się wyjątkowym stylem, który można z łatwością rozpoznać już po pierwszym ujęciu. Eklektyczny styl Wesa Andersona nie każdemu może się spodobać, nam jednak od razu przypadł do gustu. 

5. Fotograf Erwin Olaf 

O znanym holenderskim fotografie Erwinie Olafie, pisaliśmy już w jednym z naszych postów (link). Fotograf, podczas swojego pobytu w Gdańsku, zachwycił nas swoją twórczością, a także przemiłą osobowością. Szczególnym zainteresowaniem darzymy twórczość Erwina Olafa, na którą istotny wpływ miało dawne malarstwo (w szczególności XVII - wieczne malarstwo rodzajowe), oglądając jego prace mamy nieodparte wrażenie jakbyśmy oglądali obraz, a nie fotografię. 
Prace fotografa możemy obecnie obejrzeć na wystawie "Erwin Olaf. Choreografia emocji"w Zielonej Bramie w Gdańsku (Oddział Muzeum Narodowego). Wystawa będzie czynna do 15.06.2014 r.

6. Wnętrza i design 

Sztokholmski apartament Dyrektora Kreatywnego Tomasa Skoginga - co nas zachwyciło to: oryginalny wystrój  oraz charakter mieszkania (link).

7. Cydr 

Nie jest już wielką tajemnicą, że jednym z naszych ulubionych trunków alkoholowych jest cydr. Do niedawna bardzo ubolewaliśmy nad zbyt ubogą i drogą ofertę cydrów na polskim rynku. Ostatnio jednak do oferty naszej poczciwej Biedronki, dołączył smaczny polski cydr - App! Cider, niczym nie odstający swym smakiem od swoich angielskich odpowiedników (link).

8. Pizza Salami Mascarpone z Mąka i Kawa w Gdyni - prawdziwie włoski smak - palce lizać!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz