poniedziałek, 5 marca 2018

TOKIO | ASAKUSA


Asakusa to bardzo turystyczna dzielnica Tokio. To tutaj zazwyczaj ludzie kierują swoje pierwsze kroki, zaraz po przyjeździe do stolicy. Po dotarciu na miejsce nasze pierwsze wrażenie, to mieszanka sprzeczności, z jednej strony mamy piękną i majestatyczną świątynię Senso-ji, lśniącą od nadmiaru czerwonej farby. A z drugiej, wszech ogarniającą kiczowatość sprzedawanych pamiątek. Nie oznacza to jednak, że nie warto tutaj zajrzeć. 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, centralną atrakcją Asakusa jest buddyjska świątynia Senso-ji. To najstarsza tokijska świątynia, a nawet starsza niż samo Tokio. Dla lokalnej społeczności jest to również ważne miejsce pod względem duchowym, z której początkami wiąże się legenda o braciach rybakach. Mimo, iż świątynia istniała tutaj od wieków, sama budowla jest stosunkowo nowa. Została wybudowana w 1958 roku, po tym jak prawie całkowicie została zniszczona podczas amerykańskich nalotów w 1945 roku.
To nie koniec jednak tutejszych atrakcji. To właśnie tutaj turyści mają okazję przejechać się rikszą oraz wypożyczyć tradycyjne kimono. Dobrze widoczna jest również w Asakusie najwyższa wieża na świecie, zwana Tokyo Skytree (634 m). 
Zbaczając nieco od turystycznego zgiełku, udaliśmy się na ulicę Kappabashi, która słynie z największego skupiska sklepów z wyposażeniem dla lokali gastronomicznych czy domowej kuchni (znajdziemy tu dosłownie wszystko!). To również miejsce, gdzie restauracje zaopatrują się w... plastikowe jedzenie! Sztuczne jedzenie to tzw. sampuru, które wyglada niewiarygodnie realistycznie. W atrapy potraw zaopatrują się restauracje, dzięki czemu klienci wiedzą czego się mogą spodziewać, zanim zamówią  prawdziwą potrawę.


1 komentarz:

  1. Iza Skałecka6 marca 2018 14:37

    Świetne zdjęcia, podobnie jak poprzedni set. Zazdrość ścisnęła w dołku jak fajnie pokazaliście to miejsce...Zdjęcie 25 -
    moje ulubione. Gratulacje

    OdpowiedzUsuń