czwartek, 22 marca 2018

TOKIO | MEIJI-JINGU - DZIEŃ CEREMONII


Sanktuarium Meiji to najważniejsza świątynia wyznawców Shinto w Tokio. Shinto to jeden z dwóch systemów religijnych dominujących w Japonii (drugi to buddyzm).
Odwiedzając świątynie Meiji w niedzielny poranek, natrafiliśmy na tradycyjną japońską ceremonię zaślubin (jak się później okazało, niejedyną tego dnia!). Pary młode ubrane były w tradycyjne japońskie stroje. Panna Młoda miała na sobie kilkuwarstwowe białe kimono oraz ozdobny czepiec (tsunokakushi), pan młody ubrany był w czarne kimono z herbami rodowymi i luźne szarawary. Orszak prowadził kapłan, tuż za nim szli państwo młodzi i zaproszeni goście. Po widowiskowym wyjściu ze świątyni, cały orszak ślubny (i każdy kolejny) zmierzał do specjalnie przygotowanego miejsca, gdzie czekał fotograf wraz ze swoją "ekipą". Para wraz z najbliższymi krewnymi, zasiadała do zdjęcia grupowego, by następnie udać  się na sesję tylko we dwoje. 
Mieliśmy również to szczęście, że tego samego dnia trafiliśmy na festiwal Shichi-Go-San. Festiwal odbywa się co roku w listopadzie i przeznaczony jest dla trzy i siedmio-letnich dziewczynek oraz dla trzy i pięcio-letnich chłopców, a wszystko po to, by świętować ich dorastanie. Do tego feria barwnych  małych kimonek. Istne kawaii!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz